Začátek sezony a první letošní závody..

Poslední dobou nějak nebyl čas napsat na web článek tak vám dneska trochu osvětlím poslední 3 soutěže.

Začalo to 6. 5. 2017 Rallysprint Třebonín. Soutěž jsme pojali formou testu, proto jsme také startovali 2x na dvě čísla. Octa si jela vyzkoušet poprvé naostro své nové srdce. Třebonín byl pro nás také první společný závod v sezoně. Všechno fungovalo na jedničku. Octa patřila mezi nejrychlejší vozy na trati. Po druhé etapě nás pozlobilo palivové čerpadlo. Naštěstí sebou vozíme odborníky – naši mechanici nám čerpadlo narychlo opravili, abychom mohli jet dál. S Romanem jsme si soutěž užívali, což bylo také poznat na výsledku. Obsadili jsme ve třídě 1. i 2. místo a 3. místo absolutně.

Domů jsme jeli spokojeni a mohlo se začít auto chystat na nastávající soutěž Rally Posázaví.

Na Rally Posázaví jsme si mysleli, že jsme auto nachystali. Dodělalo se pár relativně drobných věcí, jako právě již zmíněné čerpadlo. Opravit se musela také prasklá ližina, kterou nám Roman zničil při najíždění na podval.. 🙂

1. 6. 2017 se zdálo, že je vše nachystáno a jelo se na závody. Všechno nasvědčovalo tomu, že jsme připraveni. V pátek jsme si udělali administrativu a jelo se najíždět. Najeli jsme si všechny RZ a řekli jsme si, že se vrátíme do servisu a zajdeme na oběd. Tam jsme zjistili, že nám Roman zapomněl doklady od octy, které jsme nutně potřebovali na technickou. Roman si udělal výlet do Brna a mohlo se pokračovat. Technickou nám kráska prošla bez problémů. Nic nebránilo tomu počkat do druhého dne na závod.

Přišla sobota a mohlo se závodit. 1. RZ pro nás byla úspěšná. Dařilo se nám, měli jsme perfektní časy, rozpis seděl výborně. Nemělo to chybu. 2 RZ už pro nás tak úspěšná nebyla, za startem mi jen Roman říká :“Neřadíme“ ..to už jsem věděla že je to pro nás konec.. Na trojku jsme si to doslova „odskákali“ do cíle, zvládli jsme přejezd s tím, že to třeba ještě opravíme v servise. Bez úspěchu.. Tím pro nás soutěž skončila.

Ještě ten den došlo na zjišťování škod. Ze soutěže nás vyřadil ulomený zoubek na „šestce“.

Škody se ihned začali řešit, abychom se připravili na pro nás nejkrásnější soutěž Radouňskou Rally..

Přišel čtvrtek 22.6. 2017 a jelo se na Radouň 🙂

Hned jsme si byli najet pár RZ než dojel zbytek teamu. RZ vypadali krásně jako každý rok. Když nemluvím o napadení chrousty nebo bouří co nám odnášela stany, bylo vše na jedničku.

V pátek jsme donajížděli zbytek RZ a čekalo se na rozpravu. Dostali jsme pár rad a poučení a mohlo se jít závodit. Začínalo se v pátek noční RZ Pluhův Ždár – Velký Ratmírov. Na RZ jsme se oba moc těšili. Nevím proč, ale k téhle RZ jsem si prostě nějak nenašla cestu. Ne všechny RZ musí nutně sednout každému a jestli je pro někoho nějaká RZ tzv. kritická, tak moje byla právě tahle. Nedokázala jsem udržet tempo. Ke konci RZ jsem dělala chyby, které nás málem stály novou kastlu :-). Naštěstí je Roman profi jezdec a dokázal se s mými nedostatky poprat. Na poslední RZ nás trochu potrápila převodovka. Přijeli jsme do servisu, kde jsme zjistili, že nám odešla centrála. Potřebovali jsme začít řešit, proč nemůžeme řadit. Musím moc poděkovat teamu Jirky Jechy, který jako jediný z celého depa nám chtěl půjčit centrálu – Jirko děkujeme! Narychlo se to opravilo a šlo se spát a čekat na ráno, na další etapu. Po nočních RZ jsme byli na 1. místě ve skupině a 9. absolutně.

Vyrazili jsme na start rychlostní zkoušky 5, Strmilov – Mutyněves. Dala jsem se přes noc dohromady a rozpis fungoval. Jelo se nám pěkně, bohužel jen do cíle RZ, kdy mi Roman opět řekl jen – Neřadíme..

Po telefonátu s mechaniky se Roman rozhodl, že to ještě zkusíme. Dojeli jsme na část přejezdu do obce Vodná, kde už jsme neřadili vůbec. „Dobrý den, Kuderová – Volám vám, že posádka číslo 19 Vlas – Kuderová odstupují na přejezdu na Okruh na technickou závadu“.

I přes to Radouň pro nás byla nádherná. Pro mě osobně úžasná zkušenost a hlavně premiéra s Romanem v noci. Zjistila jsem, že Roman je blázen a v noci absolutní bezmozek :-D.

Pro nás konec z 1. místa.. tak snad příště .. 🙂

Jeli jsme domů. Doma šla octa hned na operaci, vytáhla se převodovka, aby se ukázalo, co se vlastně stalo. Na konci hřídele se nám natáhl šroub, šroub byl sice zalepený, ale volný v závitu. Stejný problém co jsme měli na noční RZ už v pátek. Možná osud, nevím, ale při hledání problému jsme zjistili, že byla povolena nápravnice, opět natažené šrouby. Zřejmě obojí důsledek změny způsobu podřazování a dobržďování do retardérů… to si potom člověk říká, že možná dobře, že jsme se rozhodli odstoupit včas.

Na octuli se teď bude pracovat, abychom se s vámi mohli potkat na další soutěži Rally Železné hory..

Moc chci poděkovat všem, co tyto 3 soutěže žili s námi… mechanikům, fotografům, fanouškům, kamarádům … hlavně však Romanovi… DÍKY VŠEM

Těšíme se na vás na další soutěži ČMPR a děkujeme, že jste s námi 🙂