Smutné Rally Posázaví

V pátek 13. a sobotu 14. května se uskutečnila další soutěž v rámci ČMPR, Rallye Posázaví. Opět jsem měla tu čest usednout na horké sedadlo spolujezdce. Tentokrát však s Tomášem Uhrem.  A jak na odjetou soutěž pohlížím očima navigátora? Na soutěž, kterou máme, dá se říct „za barákem“ jsme dorazili už ve čtvrtek. Vše se nachystalo a šlo se sedět, klábosit a popíjet J . V pátek jsem se probudila velmi brzy, možná kvůli nervozitě z prvního závodu vlastně s nezkušeným jezdcem. Počkali jsme si na přejímku a mohli jsme vyrazit najíždět. Najíždění probíhalo skvěle, tak jak mělo. Při posledním průjezdu nás trochu potrápilo počasí, kdy přes ukrutný déšť nebylo vidět na krok. Problém byl, že jsme si celý závod nenajeli i s přejezdy což se nám ukázalo jako chyba na sobotním závodě. V depu zatím panovala skvělá nálada příprava na technickou naší Octavie KitCar, naši mechanici dávali najevo jak je ten náš Roman vlastně nesnesitelnej když sám nejede a vše kontroluje 😀 .Ale už k samotnému závodu.. Přišla sobota .. Rozprava za námi a mohli jsme vyrazit. První RZ pro nás byla hodně o učení a zvykání si. Tomáš si zvykal na auto a vlastně i na mě. Právě díky tomu že jsme vlastně vůbec nenatrénovali přejezdy jsme se hned na přejezdu na 2 RZ ztratili. Na druhé RZ už bylo vidět jak se oba lepšíme víc a víc.. První etapa pro nás dopadla dobře, vrátili jsme se do depa na servis v pořádku a spokojení. I druhá etapa pro nás byla bez chybná.. Avšak všechno přišlo na 6 RZ.. Odstartovali jsme a náhle několik metrů za startem se ozvala silná rána. Hned jsem nevěděla, co se stalo, takový zvuk jsem neznala, myslela jsem třeba na uražené kolo. Ani ve snu mě nenapadlo, že máme po motoru. Odstavili jsme Octavii na nejbližší únikovou cestu, kde se zjistilo, co se vlastně stalo.  Zjistili jsme, že máme díru v bloku motoru, kterou způsobil přetržený šroub na ojnici, která pak dokonala kompletní zkázu motoru naší Octavie. Bohužel to pro nás znamená, že na následující soutěži naše Škoda Octavie KitCar nejspíš neodstartuje. 

Ráda bych poděkovala všem, co nás podporovali, hlavně Romanovi že nám Octavii půjčil i přes jeho silné abstinenční příznaky. Naším úžasným mechanikům, kteří se nám celou dobu starali o autíčko :-). Tomášovi za dobrou jízdu plnou zkušeností. Také naším fotografům za krásné fotografie. Velké díky také patří i ostatním teamům, které nejen že nás hnali dopředu, ale taky se nám postarali o zábavu. Děkujeme všem fanouškům a pořadatelům rallye.

Doufám, že nás brzo uvidíte na dalších erzetách.. Možná na Rallye Orlické Hory s novým motorem v klasickém složení Roman Vlas – Markéta Kuderová. Držte nám palce, ať to vše dáme odkupy :-). 

Za A-Motor Rally Team Markéta Kuderová