Sezóna 2018 se blíží :-)

Novinky, změny, zvraty a nadšení. Tak bych asi ve zkratce okomentovala přicházející sezonu v Rally 2018. Sezona 2017 pro nás končila na Brněnském výstavišti, kde Roman předvedl jak hravá a dravá naše Octavie umí být, když nám Kit sežral 3 sady pneumatik. Po soutěži se odstranili nejnutnější závady způsobené soutěží a Octavie se prozatím uložila k zimnímu spánku.

Zatím co Octavie spala, se chystal nový „projekt“. Tomáš koupil novou kastlu, na dalšího závodního Kitového miláčka. Postupně na nové Octavii pracoval. Čas ani peníze bohužel nehrály pro nás, a nová Octavie by letošní RZ nejspíš nespatřila. Proto Tomáš závislý na Rally stejně jako Roman, hledal jinou variantu jak se již v této sezoně povozit.

Rozhodli se pro koupi nového závodního vozu. Tomáš i se svým spolujezdcem Ondrou vymýšleli, které auto bude to nej. Konkurz na závoďáka vyhrála známá žlutá naftová Fabie pana Sekyry. Pár dní na to Roman s Ondrou pro Fábii vyrazili do Prahy. Doma už na ní netrpělivě čekal Tomáš. Ihned co ji dovezli, se Tomáš pustil do práce, aby vůz nachystal na sezonu podle svých a technických komisařů představ. Mezi tím se pracovalo i v druhé části teamu. Bylo třeba zkontrolovat a připravit novou dodávku, ale také našeho miláčka. Roman rozebral, dalo by se říct celou Octavii. Motor odvezl Mojmírovi na prevenci a sám se pustil do zbytku vozu. Octavia prošla velmi důkladnou a kompletní prohlídkou, odstranili se některé závady a řešili se spíše nové věci. Elektrika, zapojení Oni systému a jiné… pracovalo se i s designem.

  1. února na nás čekala sportovní prohlídka k licenci. Já z menší ztrátou vědomí jsem přežila a prohlídkou prošla, i přesto, že jsem v 6 minutě na kole málem umřela.. :D. Roman neměl nejmenší problém, prošel bez sebemenšího znepokojení.

Po pár dnech se situace ve složení našich posádek změnila. Tomáš přišel o spolujezdce. Řešilo se, že se najde někdo jiný. V tom ale Roman přišel s tím, že bych s Tomem mohla jet já. V první moment mě to přišlo jako skvělý nápad, ale napadlo mě, s kým pojede Roman? Roman ještě ten večer rozhodil sítě, a spolujezdce našel. Na moje místo pro sezonu 2018 usedne Tomáš Pfajfr.

  1. března nás čeká testování obou závodniček ve Zlíně. Modlíme se, že i Roman stihne Kita na test připravit. No a potom už se uvidíme na trati 🙂 První závod, kde nás uvidíte je Rallysprint Kopná.

Budeme se na vás těšit a vy nám držte palce, ať vše dopadne jak má 🙂

Na závodech ahoj má rallyová rodinko 🙂