Rally Železné Hory 2017

20526367_1400652759988732_2000576891360420130_n

29. 7. 2017 se konala další soutěž v sérii ČMPR – Železné Hory. Octavia byla připravena už několik dnů dopředu, díky usilovné práci Milánka a Romana. Dotahovaly se nedostatky po předchozí, pro nás neúspěšné, soutěži Radouňské Rallye. 28. 7. jsme vyrazili do Chrudimi. Já jsem šla na administrativu a Roman s klukama připravoval servis pro náš tým. Dostali jsme všechny podklady a číslo 14. Vyrazili jsme najíždět. Najíždělo se dobře, rychle, jen nám to trochu komplikovalo škaredé počasí. Po najíždění nás čekala rozprava a potom slavnostní start. Na krásném chrudimském náměstí se sešlo mnoho zajímavých, krásných a rychlých vozů. Pěkné počasí, dobře připravené vozy a přátelská atmosféra. Slavnostní start proběhl bez problémů a mohlo se už jen čekat na samotný závod. V sobotu 29. 7. se začalo. Odjeli jsme na 1. RZ. Jeli jsme opatrně, zjišťovalo se jaká je trať, ale hlavně jestli sedí pneumatiky. Že nesedí, jsme zjistili hned na 2. RZ. Romanova legendární L3 DOBRÁ opět zdobila náš rozpis. V L3 jsme málem měnili další kastli. Roman to ale zvládl a jelo se dál. Ale už více opatrněji. Klouzalo to, auto nesedělo. Po 3 RZ nám kluci vyměnili jiné pneumatiky a mohlo se vyrazit do druhé etapy. Octavka držela, rozpis seděl a my se vesele „pekli“ v autě. Každý průjezd jsme byli rychlejší a rychlejší. Závod jsme si užívali naplno. Úmrtnost byla veliká, ale my jsme jeli dál. Zbývali poslední 3 RZ. Přes díru ve výfuku mě už Roman skoro neslyšel. Nikdo nevěřil, že jsme dojeli tak daleko. A přece… jeli jsme do cílové časovky. VÍTĚZSTVÍ! 2. místo ve skupině a 9. místo absolutně.

Velký dík patří našim mechanikům – hlavně MILANU HOCHOVI! Celému teamu, fotografům, fanouškům, Romanovi!

Gratulace ostatním posádkám k dokončení těžké ale krásné soutěže.

Doufáme ve stejný a ještě lepší výsledek v dalším závodě Rally Sudety. Těšíme se na vás a děkujeme.