Rally Vyškov 2018

5.5.2018 se konal další závod z naší série sprintů – Rally Vyškov. Od Kopné na naší fábii bylo dost práce s výkonem vozu. Kluci dělali, co mohli, aby zjistili, proč auto nemá výkon, který by mělo mít. Do poslední chvíle to vypadalo, že se soutěže nezúčastníme. Díky všem mechanikům, které máme a hlavně díky Romanovi se mohli začít balit věci na závod. Ve čtvrtek jsme si se ségrou udělali výlet do Vyškova na administrativní přejímku. Tam jsme ale zjistili nepříjemnou věc a to že, místo zelené karty od auta mám sebou zelenou kartu od vozíku. Naštěstí stačila kopie fotografie, kterou mi Roman poslal. Admina byla hotová, ubytování zajištěné a my se mohly vrátit do Brna za ostatními dobalit zbytek věcí. Díky skvělému ubytku které jsme měli, jsme se dobře vyspali a mohli jsme jet rovnou najíždět. Roman s Tomášem ještě vyrazili na administrativu. RZ byly rychlé, ne moc snadné pro nás na napsání. Ale některých částí už jsem se nemohla dočkat. Nejvíce nás zaujala RZ Podivická a její šotolinka 🙂

Po najíždění jsme jeli do servisu nainstalovat oni systém a čekali jsme na technickou. Technickou Fabie i Octavie prošla bez problémů a už jen zbývalo počkat na sobotní start do soutěže. Startovali jsme s Tomášem s číslem 30 v čase 9:26, Roman s Tomem startovali se startovním číslem 35 v 9:30. Před slavnostním startem mi k okénku byl donesen papír, kde stála žádost o zaplacení pokuty 1000 za překročení rychlosti při najíždění. Byla jsem z toho celkem smutná, ale pokutu dostala téměř polovina startovního pole, včetně Romana s Tomem s částkou 2500Kč :D. Přišel start do soutěže a první RZ Ivanovická Brána – krásná RZ, náročná s částí šotoliny. Rozpis seděl, jak měl, díky šotolině jsem měla plnou pusu písku ale i přes to se nám podařilo s krásným náskokem RZ vyhrát. Druhá RZ už pro nás tak šťastná nebyla, povedlo se nám udělat dvojitý defekt, vzhledem k tomu, že Tomášovi šlo o čas, se i přes velké riziko na defektu RZ dojela. Defekty způsobily rozsáhlá poranění vozu. Osobně mohu říct, že to byl zatím jeden z mých opravdu špatných zážitků na Rally. Nepříjemný pocit až strach u mě při dojíždění převládal, když jsem viděla, jak guma letí kolem mého okna, přeci jen moje první jízda bez gum :-). Přes mé velké překvapení jsme dojeli do cíle RZ se ztrátou pouze necelé 2 minuty. Tomáš začal hned kola přezouvat, díky tomu že svědomitě vezl dvě rezervy jsme mohli pokračovat dál. Naše pokračování však netrvalo dlouho, když jsme na 3 RZ odstoupili na poškozený kloub na poloose. Dojeli jsme zpátky do servisu a rozhodli se alespoň jet podpořit na RZ druhou posádku teamu Romana s Tomem. Ti nám však na naše divácké místo vůbec nedorazili. Povedlo se jim udělat dvojitý defekt nejspíše stejným způsobem i na stejném místě jako nám. Roman sebou bohužel rezervu měl pouze jednu, takže pro něj to znamenal konec soutěže. Moc mě mrzí, koho jsme tímto výsledkem zklamali a moc děkuji všem za odvedenou práci! Celému teamu, fanouškům, pořadatelům, fotografům a všem dalším. Bez každého z vás bychom nic nedokázali. Ostatním posádkám gratuluji k dokončení soutěže, nebylo to úplně lehké 🙂  Další soutěž, na které se uvidíme pro mě bude obzvláště výjimečná. Uvidíme se na naší srdcové Radouňské Rally. Malá změna přijde ve složení posádek, kdy mám opět tu čest usednout do nádherné Oktavie KitCar s podle mě nejlepším jezdcem jakého znám a to s Romanem, na což se ohromně těším. Budeme se na Vás těšit, přijďte nás podpořit a pozdravit J Snad pro nás další soutěže už budou jenom lepší.. Za A-Motor Rally team Markéta 🙂