Dvojité vítězství!!

Po dlouhé pauze se vracím, abych vám popsala, jak probíhaly naše dvě již odjeté soutěže. 27.7 se konala další soutěž rallysprint série Invelt Rally Pačejov. Na Pačejově byly nádherné vložky, místem hodně náročné. Hlavně pro naší Fábii a její sériové brzdy. Horké sedadlo spolujezdce si měl možnost vyzkoušet i Roman, když ho Tomáš svezl na shakedownu. Roman byl ze všeho dost nervózní, ale snažil se hrát, že ne. Přepsal si můj rozpis podle sebe a mohli vyrazit. Po pár metrech Roman už nemohl číst, protože měl moc práce točit z rozpisem a vybírat zatáčky, zapomněl, že neřídí on sám. I přes to vypadal moc spokojeně, když dojeli zpátky do servisu. Auto se nachystalo na ráno, koupili se nové pneumatiky od firmy Hankook a mohlo se jít spát. Ráno jsme nadšeni vyrazili na první rychlostní zkoušku Strážovice – Nehodív. Po dvou RZ se brzdy nečekaně začali přehřívat. Stejně tak jsme se přehřívali my, když venku padali teplotní rekordy. Vše ostatní fungovalo na jedničku, rozpis seděl parádně. Nejvíce jsme si však užívali úsek šotoliny. I přes menší problémy jsme po osmi RZ spatřili cílovou rampu a to na 1. místě ve třídě 11 a 5. místě v rallysprint sérii.

Další a předposlední soutěž se uskutečnila 14.9 a to Rally Jeseníky. Na Jeseníky jsme vyrazili tentokrát pro A-Motor možná na poslední chvíli v pátek ráno. Postavil se servis, převzali se potřebné dokumenty a mohlo se najíždět. Na první pohled se nám RZ moc nelíbili, dalo by se říct závody do vrchu nebo z kopce. Počasí nám také úplně nepřálo. No nic, říkali jsme si hlavně to dojet. Jelo se 7 rychlostek takže napsáno jsme měli za chvilku. Věděli jsme ale, že pro naší závodničku to úplně to pravé není.

No nic, tak jsme šli spát plní dojmů, jak tohle celé dopadne. Ráno jsme se nachystali na start a vyrazili jsme.  Moje nervozita se ukázala hned před startem, když se mi povedlo zabloudit na rampu, prostě poleno! Naštěstí jsme svůj čas stihli a mohli jsme pokračovat na první RZ Jívová – Hraničné Petrovice. RZ jsme zajeli na 14. čas absolutně mokro a bordel nám moc vyhovoval, nasadili jsme tempo hned na začátku, což se nám vyplatilo. Druhá RZ už pro mě tak úspěšná nebyla, krátce za startem jsem se ztratila v rozpise což by bylo asi to nejmenší zlo. Najednou přišlo 70 horizont za ním 30 horizont a 70 L4! L4 ale přišla moc pozdě, špatné načasování nás mohlo stát novou kastlu když na vytočenou 6 jsme se bokem hrnuli na betonové sloupy. Tomáš ale celou situaci zachránil a udržel závodničku na silnici. No .. stalo se, omluvila jsem se a jelo se dál, i přesto však jsme zajeli 9. čas absolutně. RZ 3 provázela taky menší krize v retardéru. Nic velkého jen penalizace a odřený nárazník. Po celou dobu jsme si drželi krásné umístění a bojovali jsme o 3. místo v rallysprint sérii. Zlom přišel v poslední RZ Jívová, 70 P4 kdy jsme se potkali s příkopem. Bohužel tahle chyba nás stála zmíněné 3. místo. Jelo se dál ale celá RZ bez serva. O to větší radost z pohledu na cílovou rampu! Opět jsme si odvezli zlato! 1. místo ve třídě 11 a 5. místo v Rallysprint sérii.

Chci všem moc poděkovat, Tomášovi za parádní svezení, mechanikům za jako vždy perfektně odvedenou práci, rodině a kamarádům za tu nejlepší možnou podporu, pořadatelům za skvělé soutěže, sponzorům, fotografům a všem ostatním kdo s námi tyto soutěže prožívali.

A pro ty kdo nás ještě neviděli v akci a chtějí vidět talentovaného Tomáše na trati, zvu na poslední soutěž Rally Vsetín která nás čeká. Budeme rádi za každou Vaši podporu a moc rádi Vás uvidíme. Takže zase sportu zdar a rally obzvlášť.