1. soutěž Rallysprint Kopná 2018

Týden před soutěží a já nemohu dýchat, napadla mě nějaká chřipka protivná. Druhý den už nemohu stát na nohou. Už pomalu začínám za sebe hledat náhradu. Fabia mezi tím dostávala nový lak a pomalu se začínala chystat na soutěž. Když už vše vypadalo, že se na soutěži neukážu, dostala jsem antibiotika a tak přípravy mohli začít. Ve čtvrtek 5. 4. 2018 jsme vyrazili na administrativní přejímku a vyřídit ubytování do Zlína. Tomáš i Roman ještě dodělávali auta. Administrativa byla hotová, a mohli jsme jít čekat na kluky. Kolem půlnoci dovezli kluci mechanici vozy do servisní zóny a mohlo se jít spát. Ráno v 8:30 se mohlo jít najíždět. Z RZ jsme byli nadšeni, obtížné tratě nabízely na každém úseku něco nového. Kluci nám mezi tím dojeli na technickou přejímku, kde Fabia prošla bez menších problémů, a doladili Fabiu k dokonalosti. Od 17:00 začínal shakedown. Na něm startovaly oba vozy teamu A- Motor. My s Tomášem jsme mohli vyrazit. Oba nervózní, ani nevím, jestli z toho že se s autem ještě nikdy nic nejelo, nebo jeden z druhého. Vše z nás opadlo ihned jak jsme odstartovali, 1. průjezd pro nás dopadl výborně. Oťukávali jsme si trat, rozpis i Fabiu. Další dva průjezdy už jsme se zlepšovali a zlepšovali. Přijeli jsme zpátky do servisu a mohlo se čekat na start soutěže Rallysprint Kopná. Ráno jsem byla tak nervózní jak ještě nikdy. Snaha neudělat žádnou chybu, pro mě naprosto jiná soutěž než na které jsem byla zvyklá.  Velký dík patří posádce Tomáš Kott a František Kubů, kteří mě psychicky uklidňovali a radili, co mám jak dělat.. Díky kluci 🙂  Startovali jsme v 10:27, čekala na nás RZ Zádveřice. Dokonale mě překvapil Tomáš i Fabia, oba dva předvedli něco neskutečného. Perfektně nám seděl rozpis, dokonalá harmonie mezi námi ve voze. Tomáš jel skvěle, s rozmyslem ale přitom dostatečně rychle. Prakticky s nejslabším autem ve třídě předváděl zázraky. V jedné zatáčce dravě utrhl i řadicí páku :D. Každý odjetý kilometr pro nás znamenal zkušenost navíc, na každé RZ jsme byli rychlejší a rychlejší a víc jsme si jeden na druhého zvykali.  Před námi poslední RZ Kopná. Vypadalo to na druhé místo ve třídě 11. Řekli jsme si, že pojedeme v klidu, jen tak si místo udržet. Opak byl ale pravdou, v klidu Tomáš zatáhl a RZ jsme doslova prolítli k 1. místu ve třídě. Oba uvolněni jsme dokázali jet o 25 vteřin lépe než na prvním průjezdu. Tímto už jsme se vraceli do servisu unaveni ale neskutečně šťastni. Vybojovali jsme si 1. místo ve třídě 11 a 35. místo absolutně.

Chci moc poděkovat všem co se nám na soutěži jakkoli podíleli. Mechanikům za skvěle odvedenou práci, fotografům za fotky, kamarádům za podporu. Velký a hlavně nejdůležitější dík patří samozřejmě Tomášovi za parádní jízdu a další zkušenost k nezaplacení. Až si všichni trochu odpočineme, začne se chystat auto na další nádhernou soutěž Vyškov. Budeme se na vás opět těšit ve stejném složení posádky. Takže ahoj, sportu zdar a Rally obzvlášť 🙂